Berisha pret ish-presidentin kroat: Ai që më goditi, agjent i policisë

Aktualitet Politike

Ish-Presidenti kroat, Stipe Mesiç ndodhet sot në Tiranë, ndërsa është pritur në takim nga kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha.

Ky i fundit, dy ditë pas sulmit në protestën e opozitës, priti në zyrën e tij ish-presidentin kroat, ku e informoi për zhvillimet e fundit në vend, që nga shembja e paligjshme e Prestige Resort dhe agresioni ndaj tij.

“I vendosën 70 kg tritol një hoteli shumë të bukur, vetëm e vetëm për ta poshtëruar atë në prag të samitit. mendonte se zhurma e samitit do ta shuante atë. Ai që më goditi është agjent i policisë kriminale dhe informator.”, tha Berisha për ish-presidentin, ndërkohë që kryetari i PD shfaqet me syze, për shkak të dëmtimit me grusht.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?