Axhami: Nder e mirënjohje “Lëvizjes Studentore, Dhjetor ‘90

Aktualitet
SHPETIM AXHAMI: Data 8 Dhjetor, Dita e Rinisë, në nder e mirënjohje të Lëvizjes Studentore Dhjetor ‘90, ku të rinjtë e asaj kohe këputën prangat e robërisë dhe hoqën perden e izolimit të regjimit më të egër komunist, duhet të shërbejë si ditë motivimi, shprese e besimi se rinia merr në dorë fatet e vendit sa herë që liria dhe demokracia cënohen.
Urime dhe Gëzuar Ditën e Rinisë, respekt e mirënjohje për ata që e përkrahën dhe
ishin të parët e Lëvizjes Studentore ‘90, ndërkohë që ëndrra “E Duam Shqipërinë si Europa” mbetet akoma larg…
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?