Vokshi:‘Kanë votuar mbi 30 mijë demokratë’. Nuk ka problematika

Politike

Deputetja demokrate Albana Vokshi thotë se në procesin e primareve të Kamzës nuk ka asnjë problematikë, pavarësisht denoncimit të kandidatit Shemsi Prençi.

Ky i fundit u shpreh se në proces po votojnë socialistë, ndërsa demokratët janë lënë jashtë listave.

“Deri më sot, të paktën dhe kur e kemi takuar ka qenë i kënaqur nuk ka ngritur asnjë shqetësim. Kemi pasur problematika me listat se nga Kamza dhe Paskuqani ka pasur pjesën më të madhe të votuesve. Ka një listë të madhe të anëtarëve. Ndihem e keqardhur por do kishim dashur që edhe pjesa emocionale të ishte përballuar nga të gjithë kandidatët dhe të kishin pritur deri në fund të garës për ta referuar.

Ka pasur një proces verifikimi nga dega. I bëj thirrje çdo anëtari dhe simpatizanti të shfrytëzojë dhe këtë orë që ka mbetur për të votuar”, tha Vokshi.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?