Shqiptari tenton t’i shpëtojë Policisë dhe shkakton aksident të pesëfishtë

Bota

Një 25 vjeçar është arrestuar, pasi tentoi të grabiste një kasafortë në një shtëpi në Pordenone. Sipas medieve italiane, i riu shqiptar  tentoi t’i ikte Policisë me makinë, por ndjekia përfundoi me një aksident të pesëfishtë, i cili fatmirësisht nuk shkaktoi të lënduar.

25 vjeçari i pastrehë, nuk kishte leje qëndrimi të rregullt në vendin fqinj  dhe u identifikua përmes gjurmëve të gishtërinjve.

Ndërkohë Katër bashkëpunëtorët e shqiptarit u larguan në këmbë menjëherë pas aksidentit. Ata janë në kërkim në të gjithë provincën dhe kamerat e vëzhgimit të qytetit janë marrë në shyqrtim.

Gjithashu raportohet se në makinën e autorëve, ka pasur një pjesë të mallit të vjedhur, mjete për vjedhje dhe disa sende personale.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?