VIDEO/ Prentendime dhe polemika pas sfidës Japoni-Spanjë

Sport

Japonia ia doli të fitojë 2-1 ndaj Spanjës, duke siguruar kualifikimin dhe duke lënë jashtë Gjermaninë.Gjithsesi, si në çdo grup të zjarrtë, nuk munguan polemikat. Goli i dytë i skuadrës së Moriaysu ka pushtuar të gjitha rrjetet sociale, pasi goli u anulua për shkak të topit që kishte dalë jashtë vijave kufizuese. Gjithsesi, VAR-i tha fjalën e vet, duke kthyer mbrapsht vendimin.

Falë këtij goli, ishte Japonia që festoi në fund kualifikimin, ndërkohë që Panzerat kanë pretendimet e tyre për këto pamje, pasi në një situatë tjetër, gjërat mund të ishin ndryshe për ta.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?