Rama në Madrid në Kongresin e Internacionales Socialiste

Politike

Kryeministri Edi Rama ndodhet ditën e sotme në Madrid të Spanjës.

Rama ka postuar një foto nga Madriti dhe njofton se po merr pjesë në Kongresin e XXVI të Internacionales Socialiste. Rama shkruan se sot do të zgjedhin Presidentin e ri, kryeministrin e Spanjës, Pedro Sánchez.

“Në KONGRESIN XXVI të Internacionales Socialiste, ku sot zgjedhim Presidentin e ri, kryeministrin e Spanjës, Pedro Sánchez” shkruan Rama në postimin e tij.

Ne këtë kongres do te marrin pjesë rreth 162 liderë te partive politike nga e gjithë bota, te cilët do te zgjedhin edhe Presidentin e Internacionales Socialiste, ku pritet të zgjidhet kryeministri i Spanjës, Pedro Sánchez.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?