Gjykata i jep të drejtë Lefter Kokës të kryejë vizita edhe në qendrën spitalore universitare

Aktualitet

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit, ka vendosur që ish-ministri Lefter Koka të kurohet si çdo qytetar i Shqipërisë. Togat e zeza të GJKKO-së kanë thënë se Kokës do ti garantohen të gjitha të drejtat, përfshirë edhe përkujdesin shëndetësor.

Gjyqtari Erion Bani, vendosi mos pranimin e kërkesës së mbrojtjes së Kokës, në lidhje me inceneratorin e Elbasanit, pavarësisht se avokatët paraqitën ekspertizën e mjekëve që theksonin gjendjen delikate shëndetësore të ish-ministrit të Mjedisit.

Gjykata i jep të drejtë Lefter Kokës që jo vetëm të kryejë vizita në ambientetet e paraburgimit, por edhe në qendrën spitalore universitare si dhe në qendra të tjera të posaçme.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?