Alarm i kuq në Kinë/ Shpërthejnë sërish rastet me koronavirus

Bota

Për të dytën ditë radhazi, Kina ka shënuar një rritje shpërthyese të infeksioneve me koronavirus. Në qytetin Guangzhou, kryeqyteti i provincës Guangdong, i cili ka numrin më të madh të rasteve, ka nisur ndërtimi i një qendre karantine për 80 mijë persona.

Kina ka aplikuar deri më tani politikën “zero koronavirus” duke futue në karantinë të gjithë personat e infektuar dhe kontaktet e tyre, gjë që ka ulur ndjeshëm prej muajsh numrin e të infektuarve nga njëra anë, por ka bërë që një pjesë e madhe e popullsisë të mos imunizohet.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?