Përfundon në barazim pa gola mes Uruguajit dhe Koresë së Jugut

Sport

Nuk ka fitues mes Uruguajit dhe Koresë së Jugut, me sfidën që përfundon në barazim pa gola, e katërta ndeshje e këtij Botërori nuk shënohet.

Amerikano-jugorët ishin favoritë, por nuk e treguan në fushën e lojës, madje aziatikët mund të kishin dalë me pikët e plota. Një pikë ndoshta që vlen pak për të dyja skuadrat, po të kemi parasysh faktin se në këtë grup janë edhe Portugalia me Ganën.

Amerikano-jugorët ishin favoritë, por nuk e treguan në fushën e lojës, madje aziatikët mund të kishin dalë me pikët e plota. Një pikë ndoshta që vlen pak për të dyja skuadrat, po të kemi parasysh faktin se në këtë grup janë edhe Portugalia me Ganën.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?