Kryelegalisti, Axhami, merr pjesë në konferencën shkencore në përkujtim të 110-vjetorit të Luftës Lumës kunder hordhive serbe.

Aktualitet
Kryelegalisti Shpetim Axhami ka qene sot i pranishem ne konferencen per perkujtimin e 110 vjetorit te luftes se Lumes nga serbet. Njoftimin e ben vete te ditur kryelegalisti ne rrjetet sociale.
Postimi i plote:
Sot pata kënaqësinë të jem i pranishëm në konferencën shkencore në përkujtim të 110-vjetorit të Luftës Lumës kunder hordhive serbe.
Kjo konferenc, e mbajtur në Muzeun Kombëtar, ishte e organizuar prej Shoqatës Atdhetare Luma me kryetar prof. Dritan Spahiun.
Pas kumtesave me vlera të profesorëve te njohur, fjalën e mori edhe Kryetar i Shoqatës Dibra Fatos Daci.
Lavdi deshmorëve dhe të gjithë atyre, lumjanë, dibranë e luftëtarë të tjerë të krahinave përrreth që morën pjesë në këtë luftë duke i prerë rrugën pushtuesit serb, ndërkohë që në Vlorë bëhej Shpallja e Pavarsisë.
Mund të jetë një imazh i 7 persona dhe njerëz në këmbë
Mund të jetë një imazh i 7 persona dhe njerëz në këmbë
Mund të jetë një imazh i 5 persona, njerëz në këmbë dhe ambiente të jashtme
Mund të jetë një imazh i 5 persona, njerëz të ulur dhe njerëz në këmbë
Mund të jetë një imazh i 8 persona, njerëz të ulur dhe njerëz në këmbë
Mund të jetë një imazh i 1 person, i ulur dhe në këmbë
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?