Këlliçi pyet Ramën: Pse i fshihesh debatit për Portin e Durrësit?

Politike

Deputeti i PD-së, Belind Këlliçi deklaroi nga foltorja e Kuvendit, se qeveria nuk mund t’i mbyllë gojën opozitës.

Ai tha nga Facebook-u i Berishës se show në Kuvend bëhet për të censuruar opozitën.

“Erdhëm prapë si në javën e kaluar. E gjitha bëhet për t’i hequr replikën zotit Berisha, për të thënë disa të vërteta. Se kuptoj se pse qenka e vështirë që të zbatohet kërkesa e opozitës për të folur. Problemi i sotëm është se keni parë kryeministrin javën e kaluar, që me zor prisni që të vinit në seancën e sotme që të diskutonit për portin, ndërkohë që sot opozitës po i mbyllet goja. Po më thoni nëse për 4 minuta qytetarët të kenë transparencë dhe të kuptojnë se çfarë fshihet pas kësaj afere, ku do të ketë apartamente, dhe jahte apo vila, dhe s’do të jetë port.”, tha Këlliçi.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?