Dështimi i negociatave Prishtinë-Beograd, ambasadori gjerman i ashpër: Na duhen më shumë burrështetas

Rajoni

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë,

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde ka bërë një deklaratë të fortë pas dështimit të negociatave mes Prishtinës dhe Beogradit.

Rohde ka mbështetur deklaratën e SHBA duke u shprehur se është absurde të rrezikohet përshkallëzimi i situatës për targat.

“Mirë që kemi më tepër kohë për të punuar me palët e interesuar për gjetjen e zgjidhjes. E përsëris, është absurde të rrezikohet përshkallëzimi për targat. Na duhen më shumë burra shteti dhe jo ata që e shkatërrojnë”, deklaroi Rohde.

Horhde

ka bërë një deklaratë të fortë pas dështimit të negociatave mes Prishtinës dhe Beogradit

Rohde ka mbështetur deklaratën e SHBA duke u shprehur se është absurde të rrezikohet përshkallëzimi i situatës për targat.

“Mirë që kemi më tepër kohë për të punuar me palët e interesuar për gjetjen e zgjidhjes. E përsëris, është absurde të rrezikohet përshkallëzimi për targat. Na duhen më shumë burra shteti dhe jo ata që e shkatërrojnë”, deklaroi Rohde.

Horhde

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?