E FUNDIT/ Dokumente sekrete të Kremlinit: Vladimir Putin është me kancer në pankreas dhe Parkinson

Bota

Dokumentet sekrete të zbuluara nga media britanike “The Sun” duket se konfirmojnë se Vladimir Putin ka sëmundjen e Parkinsonit në fazën e hershme dhe kancerin e pankreasit. Për shëndetin e liderit 70 vjeçar të Rusisë është folur shumë, se është i sëmurë, nisur dhe nga daljet e tij publike.

Siç shihet dhe nga pamjet e publikuara nga mediat e huaja, Putin është fotografuar kohët e fundit me shenja të dyshuara nga trajtimi intravenoz në anën e pasme të dorës së tij, mes thashethemeve se ai vuan nga kanceri dhe dhimbjet gjymtuese.

Dhe në emailet e para tani nga “The Sun Online”, një burim i inteligjencës ruse pranë Kremlinit dukej se konfirmoi se Putini ishte diagnostikuar me Parkinson në fazën e hershme dhe kancer pankreatik. Ata thanë se ka edhe thashetheme se ai tani ka kancer të prostatës.

Presidenti Putin fotografohet me shenja të dyshimta nga trajtimi intravenoz në anën e pasme të dorës

“Unë mund të konfirmoj se ai është diagnostikuar me sëmundjen e Parkinsonit në fazën e hershme, por ajo tashmë po përparon,” pohoi burimi i brendshëm i shërbimeve ruse të sigurisë në email. “Ky fakt do të mohohet në çdo mënyrë dhe do të fshihet”, vijoi ai.

“Putini ka marrë rregullisht të gjitha llojet e steroideve të rënda dhe injeksione novatore kundër dhimbjeve për të ndaluar përhapjen e kancerit të pankreasit me të cilin u diagnostikua kohët e fundit.

Presidenti rus u pa të dridhej dhe duke kapur një tavolinë gjatë një takimi televiziv

Kjo jo vetëm që shkakton shumë dhimbje, Putini ka fryrje të fytyrës dhe efekte të tjera anësore, duke përfshirë gabimet e kujtesës. Në rrethin e tij të ngushtë, ka zëra se përveç kancerit të pankreasit, i cili gradualisht po përhapet, Putin ka edhe kancer të prostatës”, thotë burimi, citon britanikja The Sun.

Zyrtarët e Kremlinit gjithmonë kanë mohuar se ka ndonjë gjë të keqe me udhëheqësin e tyre. Putin ka kohë që krenohet me imazhin e tij “të fortë”, por ndryshimi i tij dramatik gjatë viteve të fundit ka nxitur spekulime se ai vuan nga një sëmundje e rëndë fizike.

 

Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?