VIDEO/ Meta shpërndan fjalën e pedagogut të ekonomisë

Politike

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka shpërndarë në facebook fjalën e mbajtur nga pedagogu i Fakultetit Ekonomik Kristian Kina, gjatë Konventës së Partisë së Lirisë.

Në mbishkrimin e videos Meta shkruan se “liria po vjen dhe ajo do të mbizotërojë”, duke iu referuar fjalës së pedagogut për daljen nga gjendjes ekonomiko-sociale ku ndodhet vendi. përfshirë largimin masiv të të rinjve. Sipas tij ky ishte dhe vetë mesazhi i Konventës së Partisë së Lirisë.

“Liria po vjen! Liria do të mbizotërojë! Ky ishte mesazhi i qartë i Konventës të parë të Partisë të Lirisë. Ndiqni mesazhet e Kristian Kinës pedagogut të ri të Fakultetit Ekonomik” shkruan Meta.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?