Rama zyrtarizon rritjen e çmimit të energjisë nga ERE

Aktualitet Politike

Kryeministri Edi Rama gjatë takimit të zhvilluar sot në Bulqizë, foli për vendimin e publikuar sot nga Enti Rregullator i Energjisë, ku u vendos që  në muajin nëntor dhe dhjetor do të aplikohet çmimi 42 lekë për fashën 800 KW/orë.

“Ne kemi vendosur një mburojë financiare që gjithë diferencën e paguan shteti, për familjet dhe biznesin e vogël. Pashë sot që ERE kishte nxjerrë një çmim tjetër, 44 nga 42, pra prapë është rrit, por ne do vazhdojmë ta bëjmë këtë gjë qoftë për familjarët qoftë për çdo biznes të vogël sepse kështu bëjmë edhe tjetrën, mbajmë inflacionin më ulët se vendet e tjera të rajonit pavarësisht se çmimet janë rritur”, tha Rama.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?