Rrjedhje gazi nga cisternat në Porto Romano në Durrës

Aktualitet

Ditën e sotme në cisternat e gazit në zonën e Porto Romanos në qytetin e Durrësit janë regjistruar disa rrjedhje të gazit natyror.

Sipas raportimeve banorët e zonës janë vënë në alarm dhe i tremben rrezikut të mundshëm nga rrjedhjet.

Sakaq, ende nuk është bërë i ditur shkaku zyrtar i rrjedhjeve nga cisternat, ndërsa është ndërprerë mësimi në shkollën Met Hasa pranë zonës së rrezikuar.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?