Meta: 14 maji do të jetë dita e dërrmimit të regjimit monist në Shqipëri

Politike

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, reagon pas dekretimit të datës së zgjedhjeve lokale.

Meta thotë se 14 maji do të jetë dita e dërrmimit të regjimit monist në Shqipëri.

Sipas tij, katër vitet e pushtetit vendor monist dhe të paligjshëm si as në vendin më prapambetur të Afrikës do të marrin fund përgjithmonë.

Partia e Lirisë do garantojë jo vetëm rikthimin e pluralizmit në këshillat bashkiakë, por do të jetë fuqia kryesore e zërit të qytetarëve që do zbatojë Llogaridhënien pa asnjë kompromis me interesin publik dhe qytetar.

Të shtunën në Konventën Kombëtare zgjedhim ekipin drejtues që do të udhëheq Partinë e Lirisë drejt Fitores të padiskutueshme.

Do të jetë së pari triumfi i lirisë të qytetarëve të nëpërkëmbur, të vjedhur, të intimiduar dhe të padëgjuar në këto 4 vitet e pushtetit absolut monist të Rilindjes.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?