“Shi” parash në autostradë, hajdutët i kap paniku (VIDEO)

Bota

Plani për të vjedhur para nga një kazino në Kili dështoi për bandën e hajdutëve të cilët morën mbi 10 mijë euro nga kazinoja. Mesa duket hajdutët nuk e kishin planifikuar me detaje operacionin për të vjedhura paratë në kazino.

Për rrjedhojë ata u detyruan të hidhnin paratë e vjedhura në një autostradë, për të shpërqendruar policinë dhe për t’i shpëtuar prangave.

Siç raportojnë mediet vendase, policia ra menjëherë në gjurmët e tyre, e për pasojë po ndiqte makinën e hajdutëve në autostradë. Këta të fundit mes panikut, hodhën të gjitha paratë në rrugë, teksa makina e tyre lëvizte.

Sakaq edhe plani B i hajdutëve dështoi, pasi ata u arrestuan pak minuta më vonë pasi hodhën paratë në rrugë.

Policia bën me dije se banda e hajdutëve përbehet nga gjashtë emigrantë, të cilët tashmë janë në qeli. Ndërsa mësohet se shuma e vjedhur nga kazinoja ishte 10.110 dollarë.

Nga afërsisht dhjetë milionë pesos (rreth 10,110 dollarë) që ishin vjedhur, policia mblodhi aq sa mundi, pasi disa nga kartëmonedhat e shpërndara nga era u mblodhën nga kalimtarët në autostradë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?