SPAK drejt përfundimit të hetimeve për rrugën Kardhiq-Delvinë

Aktualitet

Prokuroria e Posaçme drejt përfundimit të hetimeve për Kardhiq-Delvinë, çështje për të cilën janë akuzuar
zyrtarë e ish-zyrtarë të ARRSH.

Gazetarja Klodiana Lala raportoi për “BalkanWeb” se për disa të pandehur është ngritur akuza e shpërdorimit të detyrës që dënohet deri në 7 vite burgim.

Shkelja e barazisë në tendera është një vepër penale që shkon deri në 3 vite burg.

Prokuroria është duke kryer hapat procedurale për njoftimin e personave në rrugë zyrtare.
Ajo që solli këtë hetim, ishte një përplasje e drejtoreshës së ARRSH-së dhe një kompanie që pretendonte të merrte për ndërtim një lot të rrugës Kardhiq-Delvinë.

 

 

Hetuesit e BKH po ftojnë të gjithë personat e dyshuar dhe të akuzuar.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?