Vëllai i Sokol Olldashit reagon ashpër kundra Berishës…

Aktualitet Shkrime
I vellai i Sokol Olldashit, Ardian Olldashi, ka reaguar ashper ne rrjetet sociale ne lidhje me deklaraten e bere nga Berisha mbi kandidimin e Olldashit ne zgjedhjet per kryetar te PD. Ai e akuzon ate se, ka marre ne telefon gjithe kryetaret e degeve ne PD.
Sipas Berishës, Olldashi humbi përballë Bashës, pasi bëri një gabim duke zgjedhur të mbështetet tek strukturat e partisë dhe jo tek anëtarësia.Ardian Olldashi thotë se kjo është gënjeshtër, pasi gara u manipulua nga Berisha.

Postimi i plote:
Nuk eshte e vertete! Ti e di mire qe Koli fitonte me cdo formule. Te merkuren ne darke, pra ne Daten 26.06.2013 Basha te erdhi ne zyre gati duke qare dhe u keshillua me ty per nje terheqje te mundeshme te tijen. Per c‘arsye? Per arsyen se te dhenat qe vinin e jepnin Kolin ne avantazh. Ti ke marr personalisht ne telefon pothuajse cdo kryetar neper rrethe. Natyrisht jo per ti uruar naten e mire, sepse ne fakt ishte darke, por per ti kercenuar me shprehje qe me mire mos ti perserisim. Ty dhe jo vetem ty te vjen spontanisht pyetja: Nga i ditkam une keto gjera? I di nga ata qe ate darke ishin prezent ne zyren tende.
Fatkeqesisht politika eshte i vetmi zanat per te cilin nuk behet shkolle. Rezultatet duken.
Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm
Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?