SPRINT NEWS ALBANIA

Shkrime

Qesharake nuk është kjo, por Ata që e morën dhe vazhdojnë ta marrin seriozisht këtë

Ilir Demaliaj

Unë në nje shkrim bëra në fillim për këtë, ( dhe sot ata/ato që më sulmuan për këtë duke mos lënë gjë pa thënë, sot po e shqyejnë këtë se kështu tha Marshalli!) dhe jo për këtë, por për nëpërkembjen dhe manipulimin që bënte me të nderuarën dhe modelin intelktual si perfaqsimin me dinjitoz të gruas shqiptare në historine tonë Musine Kokalari.

Rasti kësaj tregojë se sa e mjerë ishte dhe është grupi foltores me Marshallin në krye. Kjo u ul në krye të vendit dhe të gjithë ata që kishin vite që kontribonin, perfaqsonin dhe luftonin në PD, ulën kokat si m… në shi dhe askush nuk ngriti zerin o te revoltohej për këtë poshtrim që i behej! Jo kur flet Marshalli, flet Zoti në SHQUP -in dje dhe sot si foltore SHQUP po pa vulë.

Tregoi dhe mjerimin e medias nuk flas këtu për Syri net të Pek-Zenit si Qim strategu ideologjik dhe politik i SHQUP-it por medias në përgjithësi.

Kjo është një formë pa përmbajtje, pa mendim, vetëm që masturbohet në mithomanine e madhështisë si sëmundje e shqiptarëve që nuk i bën dërman as nje jetë në dekada jashtë Shqipërisë e sidomos në Amerike ku nuk të pjerdh njeri.

Rasti kësaj tregoi dhe njëhere se në ç‘gjendje të rëndë është shoqëria shqiptare si shoqëri genjeshtrash manipulim—simulimi në delir mithomanie pa asnjë lloj raporti me të vërtetën dhe vlerash, jo vetëm në Shqipëri por dhe diasporë.

Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?