Politike

Balluku i përgjigjet Xhelal Mziut: Të flasësh ti për Dibrën është tmerr i madh, kur vjen s’takon askënd

Zv.kryeministja Belinda Balluku i është përgjigjur deputetit të PD, Xhelal Mziut, i cili tha se shkollat marrin emrat e të afërmve të politikanëve.

Balluku me ironin tha se ai nuk e njeh Dibrën dhe figurat e saj, teksa tha se emrat i vendos Këshilli Bashkiak.

“Personi që zure në gojë është gjyshi mamas tim Haki Sharofi dhe është i nderuar sa i përket letrave dhe të qënit intelektual që e nderon gjithë Dibra. Ndërkohë që ju kur vini  në Dibër rrinte në hotel edhe pse bën si Dibran.

Të tregoni këtu dajo i dajos, emrat nuk i vendos unë, emra i vë Këshilli bashkiak dhe vendos personalitete që nderojnë Dibrën. As nga shkollat nuk merr hall Xhelali, pos as nga Dibra kam frik unë.

Të flas Xhelali për Dibrën që kur vjen nuk takon naskënd vetëm provon mollët dhe arrat dhe kjo është tmerr i marr. Dhe sa për shkollat e Dibrës shyqyr që nuk janë në dorën e Xhelalit se do ishin bërë të gjitha blu, se kur janë ngjyr blu nuk u futet as shiu as era” tha Balluku ndër të tjera.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania