Boçi: Rrugët e Shqipërisë janë kthyer në skena krimi! Shteti ka dështuar

Politike

Deputeti Luçiano Boçi deklaroi  se sot është paraqitur i plotë projektligji për ndryshimet e ndarjes territoriale.

“Qytetet shqiptare janë përgjakur nga vrasje që janë shndërruar në një ritual të zakonshëm, rrugët e Shqipërisë janë kthyer si rrugët e Palermos të vite ’80 me skena krimesh mafioze. Situata dëshmon se policia dhe shteti ka dështuar, Shteti nuk kontrollin dot as të dhënat e veta, jo të jetët e qytetarëve. Po ashtu krimi kibernetik ka një krah të fortë të brendshëm dhe kryeministri vijon lojën e tillë tallëse duke i tundur shqiptarëve çmimin e paarsyeshëm të energjisë, duke ngrirë dhe shkrirë ERE”, tha Boçi.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?