Akuzat për blerje votash/ Edi Paloka paraqitet në GJKKO

Aktualitet

Deputeti i PD, Edi Paloka është paraqitur këtë të hënë në Gjykatën e Posaçme GJKKO, për procesin gjyqësor me Ardian Çelën.

Partia Demokratike ka depozituar në SPAK vitin e kaluar dy padi penale. Njëra prej tyre ka lidhje me kallëzimin ndaj Ardian Çela, sot Administrator i OSHEE-së dhe koordinator i PS-së për Durrësin.

Bëhet fjalë për akuzat e Edi Palokës gjatë fushatës për zgjedhjet parlamentare të vitit të kaluar. Sipas demokratit maxhoranca përdori metodën e punësimeve fiktive me kontrata dy mujore për të siguruar vota.

Ai u shpreh se pas kësaj skeme qëndronte pikërisht kreu i OSHEE-së, Ardian Çela.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?