Një tjetër kullë në qendër!

Aktualitet

Një tjetër kullë do të ndërtohet në qendër të Tiranës. Sot po zhvillohet konkursi ndërkombëtar për projektin fitues midis 5 kompani arkitekturore për ndërtimin e “Tirana Multictional Center”. Me anë të një postimi në Facebook, Rama shkruan se konkursi bën të gjithë mes 5 studiove prestigjoze të arkitekturës bashkëkohore. Po ashtu, ai ka theksuar se kjo ndërtesë do të forcojë më tej profilin e metropolit rajonal.

Në prezantimin e projektit dhe theksimit të ndërtimit të kullës, është një Teatri i Operas dhe është ai që nuk ka më shumë shqiptarë të disa qyteteve në vend. Ndër to përmendet stili i shtëpisë së Zekatëve në Gjirokastër, Pallati me Kuba në Tiranë, si dhe të kalasë së Beratit.

Postimi i Plotë:

Tirana Multifunctional Center Konkursi Ndërkombëtar për projektin fitues mes 5 studiove prestigjoze të arkitekturës bashkëkohore, për një ndërtim të tillë në qendër të Tiranës, që do të forcojë më shumë profilin e metropolit rajonal të së ardhmes për kryeqytetin tonë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?