Sport

KUPA E SHQIPËRISË/ Tirana, Partizani dhe Dinamo zbresin në fushën e blertë.

Sot, Kupa e Shqipërisë do të zhvillojë gjashtë ndeshje të turit të parë të edicionit të 71-të në orën 15:00.

Në Grupin A do të luhen katër sfida, ku vëmendja kryesore do të shkojë te Partizani, të cilët do të inaugurojnë për herë të parë stadiumin e tyre në sfidën ndaj Orikut.

Në po të njëjtën orë do të luhet Butrinti-Dinamo në Sarandë dhe Veleçiku-Tirana.

Takimi tjetër i Grupit A do të jetë Lushnja-Tërbuni.

Në Grupin B do të zhvillohen 2 ndeshje: Shkumbini-Egnatia dhe Burreli-Tomori.

NDESHJET E TURIT TË PARË TË KUPËS SË SHQIPËRISË

KUPA E SHQIPËRISË/ Tirana, Partizani dhe Dinamo zbresin në

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania