Gjykata e Tiranës njeh zyrtarisht Partinë e Lirisë

Aktualitet

Gjykata e Tiranës ka regjistruar ndryshimin e emrit nga Lëvizja Socialiste Integrim në Partinë e Lirisë.

Po kështu me vendim të gjykatës, janë regjistruar edhe ndryshimet në strukturat drejtuese duke njohur zyrtarisht si kryetar ish-presidentin Ilir Meta dhe zv/kryetar, Agim Neshon.

Pas vendimit të gjykatës, pritet që ndryshimet t’i përcillen edhe Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, si subjekt i interesuar.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?