Aktualitet

Yuri Kim takohet me Tabakun në Kryesinë e Kuvendit

Ambasadorja Yuri Kim ka shkuar këtë të Martë për të takuar deputeten demokrate Jorida Tabakun në Kryesinë e Kuvendit.

Takimi do të zhvillohet zyrën e kryetares së Komisionit të Integrimit (Zyra e Tabakut). Mësohet se në takim do të jetë dhe nënkryetaren e këtij komisioni, Etilda Gjoni..

Në fokus të takimit do të jetë integrimi evropian i vendit tonë. Gjithashtu do të diskutohet  per përafrimin e legjislacionit shqiptar dhe atë të Evropës.

Nuk dihet nëse pas përfundimit të këtij takimi do të ketë një komunikim për mediat, si nga Tabaku dhe Yuri Kim.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania