Veliaj: Do të doja të isha djali i Sorosit

Aktualitet

Kryetari i Bashkisë Tiranë Erion Veliaj ka habitur me deklaratën e tij këtë mbrëmje. I ftuar në “ABC”, Veliaj tha se do të donte të kishte qenë djali i filantropit George Sorosit. Por, ai shtoi se në fakt është djali i Luan Veliajt. Për të atin tha se i vinte keq që nuk e kishte parë Shqipërinë të transformuar.

“Unë nuk jam djali i Sorosit, do të doja, por jam djali i Luan Veliajt, një njeriu që iku pak shpejt nga kjo jetë dhe nuk e pa Shqipërinë kështu siç u ndryshua,”- tha Veliaj ndër të tjera. 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?