VIDEO/ Revizionistët e Putinit , të dehur dhe duke u zënë me njëri-tjetrin

Bota

Një video e shpërndarë në rrjetet sociale, tregon se si revizionistët të mobilizuar nga Putin për tu dërguar në front, janë duke u zënë me njeri-tjetrin ndërsa janë të dehur.

Agjencia e lajmeve Nexta, nuk i ka kursyer ironitë mbi ngjarjen.

“’Mbrojtësit e atdheut’ të mobilizuar në gjendje të dehur filluan një sherr mes tyre. Duket se jo të gjithë do të arrijnë në front”, thuhet në përshkrimin e videos.

Kujtojmë se Putin deklaroi ditën e djeshme se do të kryhet një mobilizim i pjesshëm me 300 mijë revizionistë, në përpjekje për të mbuluar mungesat e ushtarëve në front.

 

Thirrjes së Putinit i janë përgjigjur edhe deputetë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?