Luiza Gega del e pastër dhe në testet e dopingut

Sport

Atletja shqiptare Luiza Gega, kampione e Evropës në garën e 3000 metrave me pengesa, ka rezultuar e pastër në të gjitha testet e dopingut që ka zhvilluar. Lajmin e jep vetë kampionia shqiptare, e cila thotë se ka dalë e pastër.

Ajo shënoi kohën 9’11”31, në një garë që e dominoi nga fillimi e deri në fund, zhvilluar në Mynih të Gjermanisë. Një rezultat i jashtëzakonshëm për Gegën dhe atletikën shqiptare, e cila ngjitet në majën e Europës.

Gega kurorëzoi kështu me një medalje të artë një sezon të jashtëzakonshëm, ku ka dominuar kudo që ka garuar. “E pastër”, shkruan ajo dhe ndan foton e mëposhtme me ndjekësit në rrjetet sociale.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?