Shërbimi i Sigurisë së Ukrainës publikon telefonatën e një ushtari të Putinit

Bota

Përgjimi i një telefonate të kryer nga një ushtar rus, ka nxjerrë në pah atë që po kalojnë ushtarët e Putinit në Ukrainë.

Që nga fillimi ishte e ditur se morali mes ushtarëve ruse ishte i ulët dhe se ata nuk dëshironin të shkonin në luftë.

Në bisedën e publikuar nga Shërbimi i Sigurisë së Ukrainës, ushtari thotë se vendasit i urrejnë dhe se ushtarët rusë kanë pushtuar gratë ukrainase.

Ai gjithashtu ankohet se nuk ka mundësi që ai të kthehet në Rusi dhe thotë se ushtarët rusë nuk përparuan muajt e fundit.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?