Rama: Përfundon randi i parë i negociatave për marrëveshjen e sigurimeve shoqërore mes Shqipërisë dhe Kroacisë.

Aktualitet

Kryeministri Edi Rama njofton se ka përfunduar randi i parë i negociatave për marrëveshjen e sigurimeve shoqërore mes Shqipërisë dhe Kroacisë.

Rama me anë të një psotimi në rrjetet sociale bën me dije se pas përfundimit të procesit teknik do të ndiqen të gjitha procedurat për ratifikimin e kësaj marrëveshje.

🔴 LAJM I MIRË 🇦🇱🤝🇭🇷Shqipëria dhe Kroacia përfunduan raundin e parë të negociatave për marrëveshjen e sigurimeve shoqërore✍️

Pas përfundimit të procesit teknik do të ndiqen të gjitha procedurat për ratifikimin e kësaj marrveshjen. Rreth 3 mijë shqiptarë që punojnë në këtë vend do të përfitojnë nga njohja e viteve të punës🙏” shkruan Rama në postimin e tij.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?