Zef Hila: S’ka procedim penal ndaj meje, u thirra si person në dijeni

Aktualitet

Deputeti i Partisë Demokratike, Zef Hila ka reaguar pasi ditën e sotme u paraqit në ambiemtet e SPAK.

Hila me anë të një postimi në rrjetet sociale thotë se nuk ka asnjë procedim penal ndaj tij dhe se ai është thirrur në cilësinë e personit që ka dijeni për rrethanat e hetimit.

Ai tha se ka të bëjë me një çështje që është në proces, teksa tha se nuk mund të jepte më shumë për shkak se çështja është ende më hetim.

Postimi i plotë i Zef Hilës:

Pasi u njoha me disa publikime ne media që lidhen me emrin tim,dua te sqaroj opinionin publik se :

Nuk ka asnjë proçedim penal ndaj meje.

Sot u paraqita prane SPAK-ut në cilsinë e personit që ka dijeni per rrethanat e hetimit. Kjo, lidhur me nje ceshtje qe eshte ne proces. Nuk mund te jap detaje për sa shpjegova ne respekt te ligjit, pasi hetimi i çështjes është në proces nga organi procedues dhe konsiderohet sekret.

Une si deputet i Partisë demokratike do te vazhdoj misionin tim ne mbështje dhe mbrojtje te interesave te qytetareve.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?