Aktualitet

Rama e pranon: Ia kërkuam dorëheqjen Gledis Nanos, ishim të shqetësuar

Gjatë një bashkëbisedimi me qytetarë dhe gazetarë, kryeministri Edi Rama ka konfirmuar se ish-drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit Gledi Nano i ishte kërkuar dorëheqja.

Rama tha se qeveria ka qenë shqetësuar për zhvillime lidhur me rendin publik dhe me vetë Policinë e Shtetit

“Është e vërtetë i është kërkuar dorëheqja drejtorit të mëparshëm. Ai ma ka konfirmuar se do ta jepte dorëheqjen ditën e hënë pasi biseda ishte bërë të shtunën nga ministri. ishim të shqetësuar nga zhvillime të papëlqyeshme për rendin publik dhe vetë Policinë e Shtetit, çështje që janë trajtuar me drejtorin e përgjithshëm të mëparshëm”, deklaroi Rama.

Total 1 Votes
1

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania