Bota

VIDEO/ Shpërthim tek godina e prokurorisë, vdes Prokurori i përgjithshëm

Një shpërthim i fuqishëm është raportuar mesditen e sotme në Prokurorinë e Republikës Popullore të Luhanskut, në Luhansk, Ukrainë.

Sipas mediave vendase mësohet se shpërthimi ndodhi në zyrën e Prokurorit të Përgjithshëm, Sergey Gorenko, i cili si pasojë humbi jetën.

40-veçari pro rus humbi jetën menjëherë, ndërkohë në rrjet po qarkullojnë video nga vendi i ngjarjes ku shihet se si ndërtesa është përfshirën nga tymi si pasojë e sulmit terrorist.

Më tej bëhet me dije se dhe një person tjetër ka mbetur i plagosur.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania