Sport

Juve tronditet nga Benfika dhe rrezikon kualifikimin

Juventus humbet 1-2 në shtëpi nga Benfika dhe rrezikon seriozisht kualifikimin për në fazën me eliminim direkt.

Italianët e nisën vrullshëm me golin e Milik në minutën e 4′, por portugezët përmbysën shifrat me Joao Mario 43′ penallti, dhe Neres 55′.

Juventus ndodhet e fundit pa pikë në Grupin H, ndërsa Benfica e dyta me 6 pikë sa PSG.

Në ndeshjen tjetër të grupit H, PSG fitoi 1-3 ndaj Makabi Haifa.

Vendasit realizuan të part me Chery, por francezët përmbysën me Messi 37′, Mbappe 69′, Neymar 88′.

PSG mban vendin e parë  me 6 pikë, po aq sa ka dhe Benfika.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania