Bota

Zbulohet garazhi me mbi 100 kilogramë drogë

Një garazh ku ruheshin mbi 100 kilogramë drogë, përfshirë hashash, marihuanë dhe kokainë është zbuluar nga Guardia di Finanza e Pizës, në kuadër të aktiviteteve për parandalimin e drogës të kryera në vendtakimet e të rinjve, arrestoi në flagrancë një shtetas shqiptar, me banim në Santa Croce sull’Arno, të cilit iu gjetën 77 kilogramë hashash, 25 kilogramë marihuanë dhe 7 gramë kokainë.

Sipas mediave vendase, Ndërsa kontrollonte një park të vogël publik në Santa Croce sull’Arno, qeni i antidrogës ‘Delphy’ tregoi një interes të madh për derën e një garazhi, i cili ishte pjesë e kompleksit të një godine aty pranë. Pasi u identifikua pronari i garazhit, më pas u konstatua se ishte iai rezultonte me dosje dhe precedent të mëparshëm penal për trafik droge.

Në prani të shqiptarit u krye një inspektim në garazhin e tij çka ka çuar në identifikimin e disa kutive me lëndë narkotike ku në total ishin mbi 100 kilogramë. I ngarkuari është arrestuar për krim flagrant dhe u dërgua në burgun Don Bosco në Pizë, në dispozicion të Autoritetit Gjyqësor për hetimin e mëtejshëm të çështjes. Sasitë dhe llojet e ndryshme të drogës që i nënshtrohen sekuestrimit sugjerojnë se i arrestuari mund të përfaqësonte një nga kanalet kryesore të furnizimit me drogë të Qarkut të Lëkurës.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania