Aktualitet

Irani sulm kibernetik ndaj sistemit TIMS, pezullohet puna dhe në Portin e Vlorës

Sulmi kibernetik i Iranit mbi sistemin TIMS në Shqipëri ka paralizuar punën në pikat e kalimit kufitar në vend këtë të shtunë.

Si pasojë është  shkaktuar një fluks të lartë pasagjerësh në piken e kalimit të kufirit në portin e Vlorës.

FOTO/ Irani sulm kibernetik ndaj sistemit TIMS, pezullohet puna dhe në

Në fotot e siguruara nga Dosja.al shihen qytetarët të cilët presin për orë të tëra për të kryer procedurat doganore. Sipas informacioneve mësohet se  kalimi i pasagjerëve do të kryhet në menyre manuale ne portin e Vlores.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania