Sport

Trajneri i ri i Chelsea i rrit shanset Armando Brojës

Trajneri i ri i Chelsea, Graham Potter, ka treguar se është një mjeshtër i menaxhimit të talenteve dhe rritjes së tyre gjatë viteve të fundit. Kjo nuk ishte një nga cilësitë që trajneri i larguar, Thomas Tuchel, e kishte një nga pikat më të forta.

Tuchel shpesh zgjidhte që të rinjtë t’i dërgonte në formë huazimi për t’u përmirësuar në klubet e tjera. Vetëm këtë verë, Tuchel lejoi largimin e katwr futbollistwve bw moshw tw re.

Por Potter do të ketë ende shumë talente të akademisë në skuadrën e parë të Chelsea, përfshirë edhe Armando Brojën, qw mund të përfitojë më shumë minuta në ëndrrën e tij për të qenë një ditë titullar në klubin e zemrës.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania