Aktualitet

Zgjidhet Drejtori i Përgjithshëm i Policisë (EMRI)

Ministri cuci sapo beri publik emerimin e ri te drejtorit te pergjithshem te policise.

Ai eshte Muhamet Rrumbullaku. Emri i tij perflitej prej ditesh ndersa sot eshte finalizuar

Në një komunikim për media ministri Bledi Çuçi konfirmon drejtorin e ri Muhamet Rrumbullaku

“Sot këshilli i ministrave të Policisë së Shtetit që ka mbajtur shumë detyra, i vlerësuar në çdo pozicion që ka qenë dhe i vlerësuar edhe në pozicionin që ka mbajtur, është drejtori që reformoi agjencinë dhe rezultatet e Reformës po ndihen. Zoti Rrumbullaku mban gradën e drejtuesit të parë dhe plotëson kushtet për të qenë drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit. në orën 16: 00 do të bëjmë një prezantim të gjerë të zotit Rrumbullaku, por ashtu edhe të drejtoreshë së re të IKMT-së”, tha ai.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania