Politike

Nëse hapen dosjet vetëm për bashkëpunëtorët, atëherë kemi te bëjmë vetëm me përdorim politik.

Lefter Gë shtenja:
Kur flasim pë hapjen e dosjeve të ish Sigurimit, duhet të flasim për një proçes të plotë dekomunistizimi.
Nëse hapen dosjet vetëm për bashkëpunëtorët, atëherë kemi te bëjmë vetëm me përdorim politik.
Të hapim të gjitha dosjet, nga bashkëpunëtorët, oficerët e sigurimit, gjyqtarët, prokurorët dhe zyrtarët e partisë komuniste që janë përzier në krime dhe dënime.
Po krimet e komunizmit kush do i denojë?
Mund të jetë një imazh i 13 persona dhe ambiente të brendshme
Po dëmshpërblimin për ish të përndjekurit kur do ta kthejmë të plotë? Sepse sipas ritmeve aktuale, do mbarojë pas 14 vitesh dhe kjo është e papranueshme.
Po për gjetjen e eshtrave të 6 mijë të zhdukurve?
Nuk duhet dhe nuk mund të amnistojmë asnjë krim apo pasojë të komunizmit!
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania