Art

“Femra më e bukur në botë”/ Filmi i 1991-it, dalja e parë e Monica Bellucci-t

E pyetur “Kush është femra më e bukur në botë”, shumica e europianëve do të thonë pa hezitim se është Monica Bellucci. Italianja e famshme e ka dëshmuar me dekada se ky titull që iu është dhënë është padyshim i merituar.

Në epokën e bukurisë “plastike”, artificiale, ajo i qëndroi besnike pamjes së saj natyrale. Sot duket se jemi të mbushur me femra të bukura, më shumë se kurrë më parë, por është trishtuese që ato shpesh ngjajnë me njëra-tjetrën, duke harruar origjinalitetin si vlerën më të madhe.

Këto ditë në rrjetet sociale po qarkullojnë inserte nga filmi i saj i parë “The Raffle”, i xhiruar në vitin 1991, të cilat vërtetojnë më mirë se çdo gjë se sa shumë kjo grua ka bukuri natyrale.

Italianja atëherë ishte 27 vjeçe dhe sapo kishte hyrë në botën e kinematografisë më parë merrej me modeling. Në këtë film, Bellucci u zhvesh në njërën prej xhirimeve, me të brendshme, me dantella të zeza.

“Femra më e bukur në botë”/ Filmi i 1991-it, dalja e

BurimiZena.blic.rs

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania