Rama paralajmëron dimër të vështirë

Aktualitet

Rama: Ky dimër ka gjasë të jetë dimri më i vëshitrë që kemi hasur. Në Ballkan nuk kemi patur dimra të lehtë. Sot që flasim në Kosovë ka orë ndërprerje energjie por ndërkohë edhe në vende si Britania Franca po paraqiten plane shkurtimesh të energjisë. Plane që përfshijnë fikjen e dritave pas orës 22:00 në rrugë, në vitrinat e dyqave, mbyllje në 22:00 si në kohën e pandemisë për të kursyer energji

Kemi diskutuar për cfarë po na kushton mos cuarja e kësaj krizë mbi shpatullat e qytetarëve tanë. Është një marrëveshje konkrete për hapa konkretë. Nuk jam I bindur nëse është shumë ambicioz apo I cmendur për të mos e prekur cmimin e energjisë për konsmutorët familjarë e biznesin e vogël, por kjo do të thotë qindra miliona euro që dalin nga arka e shtetit për të mbuluar shpenzimin koston, dhe këtu nuk është cështja e mld në serbi, cështja është sa gjatë do të vijojë kjo cështje.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?