Aktualitet

Afred Peza për shembjen e ndërtimit në ‘Prestige Resort’: Sulm me urdhër direkt të Ramës

Drejtori i mediave Panorama, Alfred Peza pohoi se shembja e objektit me leje në resortin “Prestige Resort” në pronësi të “Hysenbelliu Group”, është sulm direkt dhe urdhër i kryeministrit Edi Rama.

Ai tha për mikrofonin e News24 se ishte marrë vetë me këtë çështjes, ndërsa shpresonte që mos të zbatohej vendimi i paligjshëm, në një kohë kur ndërtimi është me leje.

Peza pohoi se dhe drejtori i IKMT-së, Ajet Zyberaj dha dorëheqje pikërisht pasi ishte kundër zbatimit të këtij vendimi të paligjshëm.


“Në këtë vend në këtë shtet, nesër ishte llogaritur të behën një dasmë amerikane. Janë 100 qytetarë shqiptaro-amerikan që do të bënin martesën e tyre. Kjo është çmenduri, që në kulimin e sezonit, ky resort ishte plot. Ka ardhur kryeministri, janë bërë shumë takime të ministrave të Brendshëm apo të Turizmit, për turizmin. në një kohë nga Velipoja deri në Konispolit ka ndërtime pa leje. Ish-drejtori i IKMT dha dorëheqje se nuk pranoi të zbatojë vendimin. Vendimi i parë i Biçit, me sy mbyllur ishte politik që bëhet për ndaj pronarit të

është urdhër direkt i Edi Ramës. Jam marrë personalisht për këtë çështje, që kjo çmenduri mos të ndodhte, pasi është në shkelje flagrante të ligjit. Sapo ndërrohet kryeinspektorja, më bën të mendojë se urdhri është dhënë direkt nga kryeministri Edi Rama.”, tha Peza.

Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania