Meta: “‘Ballkani i Hapur’ ndikim negativ në rajon”

Politike

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka reaguar pas analizës së “Rockefeller Brothers” të publikuar nga EurActiv kundër “Ballkanit të Hapur”.

Meta deklaron se çdo nismë jotransparente dhe përçarëse që i shërben protoganizmit dhe dominimit të një vendi në dëm të vendeve të tjera në rajon vetëm efekte negative mund të ketë.

“Procesi i Berlinit duhet të mbështetet nga të gjitha vendet e rajonit si rruga më efektive e arritjes së objektivave të përbashkëta europiane”, thekson kreu i Partisë së Lirisë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?