Ja ushqimet që mund dhe duhet të hani gjatë natës

Shendet

Ekspertët besojnë se një dietë e rreptë është plotësisht e padobishme nëse zgjidhni ushqime të shëndetshme për dietën tuaj të mbrëmjes, ato që përmirësojnë cilësinë e gjumit dhe nuk ju bëjnë që të shtoni në peshë. Le të zbulojmë se çfarë mund të hani natën pa dëmtuar formën tuaj.

Çokollatë e zezë

Shpesh ky produkt përfshihet në listën e produkteve të ndaluara. Dhe krejt kot, sepse ekziston një ndryshim i madh midis një cope çokollate me arra dhe një çokollate të zezë! Çokollata e zezë përmban një sasi minimale sheqeri. Kjo lloj delikatese kontribuon në humbjen e shpejtë të peshës dhe normalizon nivelet e kolesterolit.

Supë

 

 

Ju nuk prisnit ta shihnit këtë këtu! Supa mund të hahet edhe gjatë natës. Fakti është se çdo lëng i nxehtë ka një efekt qetësues. Nëse mendoni se nuk mund ta kënaqni urinë tuaj me një filxhan çaj të nxehtë në mbrëmje, sigurohuni që të ngrohni pak supë. Është e rëndësishme të mbani mend, mos hani thjerrëza, bizele ose fasule gjatë natës. Kjo mund të çojë në pagjumësi.

Bajamet

Një grusht bajame është një opsion i shkëlqyeshëm për të kënaqur urinë e natës.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?