Sallatë me pjeshka dhe domate

Gatime

Recete nga znj Eneida
Përbërësit

200 gr domate qershi
Një dorë rukola
2 pjeshka të prera në feta

100 gr djathë kaçkavall
3 lugë uthull molle
1 lugë pesto
5-6 lugë vaj ulliri
Kripë
1 lugë mustardë

Përgatitja
Pjeshkat dhe djathin kaçkavall i skuqim në një zgarë me pak vaj. Shtrojmë në pjatë rukolan dhe domatet e prera në mes. Vazhdojmë me djathin dhe pjeshkat. Përgatisim salcën duke rrahur uthullën me vajin, peston, kripën dhe mustardën. Ia shtojmë sallatës bashkë me pak fara susami lart.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?