SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Ngjarja në Gramsh, Kim bisedon me Peleshin: Në krah të aleatit tonë

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka reaguar lidhur me incidentin e rëndë të ndodhur pranë uzinës ushtarake të Gramshit, ku dy ushtarë shqiptarë u sulmuan dy shtetas rusë dhe një tjetër ukrainas. Kim shprehet se qëndron pranë aleatëve shqiptarë dhe kërkon zbulimin e përgjegjësive.

“Bisedova me Ministrin e Mbrojtjes Peleshi dhe Shefin e Shtabit të Përgjithshëm Gjeneral Kingji dhe urova shërim të shpejtë për ushtarakët e plagosur mbrëmë në ruajtje të ovbjektit të ushtrisë. Ne qëndrojmë në krah të aleatit tonë, ndërkohë që autoritetet investigojnë për  të zbuluar faktet dhe të nxjerrin përgjegjësitë”, shkroi Kim.

Total 2 Votes
1

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?