SPRINT NEWS ALBANIA

Sport

Luiza Gega kampione Europe, vendos një rekord të ri

Një tjetër shkëlqim për atletten tonë Luiza Gega e cila është shpallur kampione e Europës në garën e 3000 metrave me pengesa, në kampionatin europian që po mbahet në Mynih të Gjermanisë.

Me kohën 9 minuta 11 sekonda e 31 të qindtat dhe duke shënuar edhe rekord për kampionatin europian, Gega përmirësoi gjithashtu me 6 sekonda rekordin që mbahej nga rusja Zaripova që prej vitit 2010.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?